تهدید ایتالیا به بستن بنادر خود به روی قایق‌های پناهجویان

[ad_1]

تهدیدهای ایتالیا مبنی بر بستن بنادر خود به روی قایق‌های پناهجویان، هشداری برای کشورهای اتحادیه اروپا شده و در این میان آلمان کمک‌های مالی بیشتری در اختیار ایتالیا قرار می‌دهد و اتحادیه اروپا هم آماده حمایت‌های مالی از ایتالیا شده است.

به گزارش ایسنا، پس از آن که ایتالیا تهدید کرد که مرزهای آبی خود را به روی قایق‌های پناهجویان خواهد بست، “آنگلا مرکل” صدراعظم آلمان اعلام کرد که کمک‌های مالی این کشور به ایتالیا برای سامان دادن امور پناهجویان افزایش خواهد یافت.

رسانه‌های ایتالیا نیز اعلام کرده‌اند دولت این کشور در نظر دارد در صورتی که کشورهای اتحادیه اروپا، ایتالیا را با برنامه‌های مشخص خود کمک نکنند، استفاده کشتی‌های نجات پناهجویان را از بنادر ایتالیا ممنوع کند و قایق‌ها را به سواحلی که پناهجویان از آن به حرکت درآمده‌اند بازگرداند.

سازمان‌های غیردولتی بسیاری با کشتی‌های نجات خود برای کمک به پناهجویان در دریای مدیترانه مستقر شده‌اند. در حال حاضر ۱۲ هزار پناهجوی نجات یافته در دریای مدیترانه در ۲۲ کشتی عازم سواحل ایتالیا هستند. 

به گزارش دویچه‌وله، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرده که از ژانویه سال جاری میلادی (۲۰۱۷) تاکنون بیش از ۷۳ هزار پناهجو خود را به سواحل ایتالیا رسانده‌اند. شمار این پناهجویان به نسبت سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) افزایشی حدود ۱۴ درصد داشته است.

نخست وزیر ایتالیا دراین‌باره گفت که کشورش از اتحادیه اروپا می‌خواهد با برنامه‌ای مشخص راه حلی برای این مشکل ایتالیا بیابد، زیرا ایتالیا نه مخالف قوانین اتحادیه اروپا است و نه در نظر دارد رفتار انسان‌دوستانه خود را در ارتباط با پناهجویان نقض کند.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *