دوترته همچنان رئیس جمهوری محبوب فیلیپین

[ad_1]

رئیس جمهوری فیلیپین امروز (جمعه) در حالی سال نخست فعالیتش را به پایان می‌رساند که همچنان رهبر محبوب این کشور آسیایی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین درحالی نخستین سال فعالیتش در این سمت را به پایان می‌رساند که پس از عمل به وعده‌هایش در داشتن موضعی سخت در قبال مقابله با مواد مخدر، رهبر محبوب مردم کشورش است.

این درحالی است که دوترته به خاطر سرکوب غیرمنتظره قاچاقچیان مواد مخدر که باعث کشته شدن هزاران تن شده است، از منظر بین‌المللی به شدت مورد انتقاد قرار دارد.

رئیس جمهوری 72 ساله فیلیپین همچنین به چندین دهه سیاست خارجی بدون تغییر در کشور پایان داده و موضعی دیگر اتخاذ کرده است که مهمترین این تغییرات در قبال آمریکاست و به جای آن به چین و روسیه نزدیکتر شده است.

با این حال، براساس نظرسنجی‌های اخیر در 12 ماه گذشته اکثریت قریب به اتفاق فیلیپینی‌ها از وی حمایت می‌کنند به طوریکه براساس یکی از همین نظرسنجی‌ها، 75 درصد از مردم از عملکرد دولت دوترته راضی هستند.

بسیاری از افرادی که خارج از این کشور آسیایی هستند دوترته را به خاطر رویکردش در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و لذت بردنش از تحت پیگرد قرار دادن قاچاقچیان مواد مخدر و لحنش درباره منتقدان که آنها را “حرامزاده” می‌خواند، می‌شناسند.

گروه‌های حقوق بشری هشدار داده‌اند که ممکن است دوترته دست به جنایتی علیه بشریت با این اقداماتش برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر بزند و وی را به عدم مجازات پلیس‌های فاسد متهم کرده‌اند.

در همین حال دوترته از زمان تصرف شهر ماراوی توسط نیروهای مرتبط با داعش در جنوب این کشور، در این شهر منع آمد و شد وضع کرده است؛ منطقه‌ای که محل سکونت 20 میلیون نفر است تا با این نیروها مقابله کند. درگیری‌ها در این منطقه باعث کشته شدن 400 تن شده و به نظر می‌رسد این درگیری‌ها ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *