دیدار گوترش با وزیر امور خارجه قطر/ پرونده بحران میان کشورهای عربی به شورای امنیت نمی‌رود

[ad_1]

دبیرکل سازمان ملل طرف‌های بحران دیپلماتیک در حوزه خلیج فارس را به این امر ترغیب کرد که به صورت تدریجی اوضاع را آرام ساخته تا این امر مقدمه‌ای برای فراهم کردن شرایط لازم جهت انجام گفت‌وگوهای جدی میان آنها باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که گوترش با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر دیدار کرد و دو طرف در این دیدار به تبادل نظر درخصوص بحران در میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس پرداختند.

دوجاریک با بیان اینکه گوترش از نزدیک اوضاع پیرامون قطر را دنبال می‌کند، درست بودن اطلاعاتی پیرامون امکان ارجاع پرونده بحران میان کشورهای حوزه خلیج فارس به شورای امنیت را تکذیب کرد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که گوترش قویا تلاش‌های کویت برای میانجی‌گری را تایید می‌کند و امیدوار است که این تلاش‌ها به آرام کردن اوضاع به صورت تدریجی بینجامد و به تدریج شرایط لازم را برای انجام گفت‌وگوی جدی فراهم کند.

وی گفت که دبیرکل سازمان ملل ظرف ۴۸ ساعت گذشته همچنین با عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان و محمد عبدالله المبارک الصباح، وزیر مشاور امور کابینه کویت برای بررسی پیامدهای بحران کنونی در روابط میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دیدار کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *