نیروهای طالبان مراکزی را در فاریاب و غور به تصرف خود درآوردند

[ad_1]

یک مقام افغان اعلام کرد، شبه نظامیان طالبان پس از یک حمله خشونت بار به ولایت شمالی فاریاب که منجر به کشته شدن دو پلیس شد، یک بخش دولتی را اشغال کردند.

به گزارش ایسنا،به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عبد الکریم یوریش، سخنگوی رییس پلیس محلی، امروز (یکشنبه) اعلام کرد، حمله طالبان به مقرهای دولتی بخش “لولاش” در شامگاه شنبه آغاز شد. دفاتر دولتی و همچنین  مقر پلیس در این مجتمع دولتی قرار دارند.

طی روز های اخیر، طالبان ده‌ها حمله در شمال افغانستان اجرا کرده است که منجر به مسدود شدن موقت بزرگراه اصلی میان کابل و شمال افغانستان شده است. این حملات نشان دهنده تلاش طالبان برای اعمال فشار بر نیروهای دولتی افغانستان و پلیس نه تنها در پایگاه‌های قدرتشان در جنوب و شرق، بلکه در سراسر این کشور است.

هم‌زمان غلام ناصر خاضع، والی غور گفت که به دنبال حمله گروه طالبان به مرکز بخش “تیوره”، در ساعت ۹ صبح امروز به وقت محلی نیروهای دولتی مجبور به عقب‌نشینی شدند و مراکز دولتی به دست طالبان افتاده است.

خاضع افزود که حملات شدید گروه طالبان از ساعت‌های نخست دیشب آغاز شد و صبح امروز در مرکز این بخش به دلیل تهاجم گسترده طالبان، نیروهای دولتی نتوانست مقاومت کنند.

والی غور همچنین گفت که طالبان از پارسال چند بار به مرکز بخش حمله کرده بودند و هفته پیش هم حملات شدیدی را علیه نیروهای دولتی سازمان دادند، اما عقب زده شدند.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *