نیویورک تایمز: ترامپ با آرزوی صلح اما بدون طرحی برای صلح از خاورمیانه رفت

[ad_1]

نشریه “نیویورک تایمز” آمریکا در گزارشی نوشت: اگرچه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور اسرائیل را با امید به صلح در خاورمیانه ترک کرد اما در عمل نشان داد که طرحی برای این صلح ندارد.

به گزارش ایسنا، نشریه نیویورک تایمز نوشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از یک سفر ۲۸ ساعته به اراضی اشغالی در کرانه باختری بعد از دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی متقاعد شد که شرکایی برای صلح دارد.

نیویورک تایمز تاکید کرد که ترامپ یک مساله را فاش نکرده و آن این است که در عمل چه کاری برای صلح انجام شده است؛ چون او فشار علنی کمی بر این دو رهبر وارد کرد و هیچ صحبتی درباره مساله مرزها، شهرک‌سازی‌ها،‌ تحریک به تروریسم و یا سابقه سکونت مردم در این اراضی نکرد.

نیویورک تایمز نوشت: او در عین حال چیزی درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس و یا به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت “اسرائیل” نگفت و در عین حال فرایندی برای گام‌های بعدی مطرح نکرد.

به نوشته نیویورک تایمز مشاوران ترامپ معتقدند که برخلاف روش جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در اعمال فشار و دیکته کردن، در دولت ترامپ ابهام باعث می‌شود که او فضا برای مانور داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *