وعده مرکل به مبارزه برای تجارت آزاد و توافق آب‌وهوایی در اجلاس گروه ۲۰

[ad_1]

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اظهاراتی وعده داد تا به مبارزه برای تجارت آزاد و تلاش‌های چندجانبه به منظور مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی در اجلاس چند روز آینده گروه ۲۰ در شهر هامبورگ کشورش ادامه دارد و به این ترتیب سیاست‌های دولت دونالد ترامپ مشهور به سیاست‌های “اول آمریکا” را به چالش خواهد کشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل در یک سخنرانی جدی خطاب به پارلمان کشورش پیش از میزبانی از نشست گروه ۲۰ در شهر هامبورگ اگرچه اسم ترامپ را مستقیما ذکر نکرد اما گفت: مشکلات جهانی را نمی‌توان با حمایت‌گرایی داخلی و انزواطلبی حل و فصل کرد.

این اظهارات او دورنمای جدال علنی وی با ترامپ در این اجلاس را قوت بخشیده است.

او همچنین با رهبران اروپایی گروه ۲۰ که وعده ارائه یک جبهه متحد در اجلاس هامبورگ را داده‌اند، دیدار کرد.

مرکل گفت: این مذاکرات آسان نخواهد بود. اختلافات کاملا مشخص است و اشتباه است که وانمود کنیم اختلافات وجود ندارد و من صراحتا این کار را انجام نخواهم داد.

این در حالی است که دولت ترامپ اخیرا کشورش را از توافق تغییرات آب‌وهوایی جهانی خارج کرد و در عین حال تهدید کرده علیه چین تدابیر تجاری تنبیهی اعمال خواهد کرد.

این تحولات موجب شده که مقامات آلمان بگویند که هنوز نمی‌دانند بیانیه نهایی این اجلاس چطور خواهد بود.

هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی ترامپ درباره اظهارات مرکل گفت، روابط آمریکا با آلمان مثل همیشه قدرتمند است و هرگونه اختلاف را کم اهمیت تلقی کرد.

وی گفت: البته اختلافات در روابط با هر کشوری وجود دارد و ما درباره این اختلافات صریح صحبت می‌کنیم و رئیس‌جمهور از گفت‌وگوهایی به این شکل لذت می‌برد.

مرکل گفت که از همیشه مصمم‌تر است تا توافق آب‌وهوایی پاریس را به موفقیت برساند.

او مساله تغییرات آب و هوایی را یک چالش موجودیتی خوانده و گفت: ما نمی‌توانیم صبر کنیم که تا آخرین نفر رو کره زمین از شواهد علمی مربوط به این پدیده متقاعد شود. هرکسی که فکر می‌کند مشکلات جهان را می‌توان با انزواطلبی و حمایت‌گرایی حل کرد، یک اشتباه بزرگ می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *