وکیل روسی که با پسر ترامپ دیدار کرد نماینده یک نهاد اطلاعاتی بوده است

[ad_1]

براساس اسنادی که به دست آسوشیتدپرس رسیده است، وکیل روسی که حین کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ با دونالد ترامپ جونیور دیدار و گفت‌وگو کرده نماینده یک واحد نظامی تحت نظر آژانس اطلاعات روسیه بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این پرونده آمده است که “ناتالیا وسلنیتسکایا” بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نماینده واحد ۵۵۰۰۲ ارتش روسیه بوده که تحت نظر آژانس اطلاعات اصلی روسیه موسوم به “اف‌اس‌بی” کار می‌کرد.

پرونده مذکور مربوط به دعاوی حقوقی حق مالکیت بوده و در آن “آژانس املاک فدرال” تحت کنترل دولت خواستار مالکیت مجدد یک ساختمان شد که واحد 55002 ارتش از دو شرکت خصوصی گرفته بود. دادگاه نهایتا به نفع آژانس املاک فدرال رای داد.

ناتالیا وسلنیتسکایا که به عنوان یک وکیل روس در ژوئن سال ۲۰۱۶ با دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا و برخی از نزدیکان او دیدار داشت، مستقیما در این رابطه اظهار نظری نکرده اما در پیامی فیس‌بوکی نوشت که موکلان مختلفی داشته که شامل شهروندان آمریکایی و مردمی بوده که می‌خواستند از خودشان در مقابل دولت دفاع کنند.

دیدار دونالد ترامپ جونیور و این وکیل روس با حضور داماد ترامپ و رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ پس از آن انجام شد که وسلنیتسکایا گفته بود اطلاعاتی برای ضربه زدن به کمپین ریاست جمهوری هیلاری کلینتون دموکرات در دست دارد. از نظر بسیاری از منتقدان، این دیدار تلاش دولت روسیه برای کمک به کمپین ترامپ جمهوری‌خواه برای رسیدن به کاخ سفید بوده است.

گرچه وسلنیتسکایا هرگونه ارتباط با دولت روسیه را تکذیب می‌کند اما در رابطه با این دیدار گفته است که او این اطلاعات را از دادستان کل روسیه گرفته بود. این وکیل روس گفته است که برای شهادت در سنای آمریکا آمادگی دارد.

در همین حال پسر ارشد ترامپ و پل مانافورت، رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ در حال رایزنی هستند تا به صورت محرمانه در جلسه سنای آمریکا شهادت بدهند. پیشتر کمیته قضایی سنا از آنها خواسته بود تا در جلسه علنی حاضر شوند اما جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های ارشد این کمیته می‌گویند که این افراد درباره نوع حضورشان در حال رایزنی هستند و قانونگذاران اکنون قصد ندارند که آنها را وادار به شهادت علنی کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *